Anette Mandel
20. veebr 2024

Praktikandist tehiklaseks: Anette Mandel

Siin on elav tõestus sellest, et kunagi ei ole hilja – ta võttis karjääripöörde ette 30ndates olles. Rääkimata sellest, et ta sukeldus n–ö pehmest valdkonnast pea ees IT-sse. Oma hiljutist praktikakogemust Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuses (TEHIK) jagab praegune teenusehaldur Anette Mandel.

Mis ajendas sind just TEHIKus praktikat alustama? Kuidas sa meist üldse teada said?

Kreeka lipp. Foto: Pixabay
15. veebr 2024

Eestlased saavad nüüd Kreekas retseptiravimeid osta

Alates sellest nädalast on Eesti ja Kreeka kodanikel võimalus kasutada piiriülest digiretsepti ja patsiendi terviseandmete kokkuvõtte teenuseid, tähistades olulist sammu tervishoiuteenuste digitaliseerimisel ja kodanike liikuvuse toetamisel Euroopas.

12. veebr 2024

Uus terviseportaal toob inimeste terviseinfo ühte kohta

Täna algas Tervisekassa ja Tervise Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) koostöös valminud kampaania „Uudishimu on tervistav“, mille eesmärk on tutvustada inimestele uut terviseportaali ning suurendada teadlikkust selle võimalustest ja eelistest.

TEHIKu infoturbespetsialist Urmo Lihten
09. veebr 2024

Urmo Lihteni lugu praktikandist tehiklaseks: juhendajad andsid kala asemel õnge

Oma praktikakogemusest Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuses (TEHIK, enne 2017. aastat E-tervise Sihtasutus) jagab infoturbespetsialist Urmo Lihten, kes ei piirdunud kunagises E-tervise Sihtasutuses pelgalt praktikaga, vaid tal täitub veebruari keskpaigas juba 11 aastat tööstaaži.

TEHIKU rohelise kontori töögrupi liige Inga Raud ja projektijuht Kätlin Pirk.
22. dets 2023

TEHIKule anti üle rohelise kontori tunnistus

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) on saanud Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) poolt väljastatud rohelise kontori tunnistuse. See saavutus kinnitab TEHIKu pühendumust keskkonnasäästlikkusele ja jätkusuutlikkusele, mis on kooskõlas Sotsiaalministeeriumi 2023. aasta  suure eesmärgiga. TEHIKu rohelise kontori projekt algas 2023. aasta aprillis, kui loodi spetsiaalne rohelise kontori töögrupp. Töögrupp viis ellu mitmeid keskkonnasõbralikke algatusi ja parandusi, mis aitasid kaasa rohelise kontori tunnistuse saamisele.

Terviseportaal ja TEHIKu koduleht destktopil.
13. dets 2023

Uus terviseportaal vahetas välja senise digiloo

Tervisekassa ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) koostööna on valminud uus terviseportaal veebiaadressil www.terviseportaal.ee, mis vahetas välja senise patsiendiportaali www.digilugu.ee.

Digilugu suleti paralleelselt terviseportaali käivitamisega. Kui inimene läheb vanast harjumusest aadressile www.digilugu.ee, suunatakse ta automaatselt terviseportaali lehele.

SKA broneerimissüsteem
23. nov 2023

Puude raskusastme tuvastamise taotluse esitamine muutus lihtsamaks

Alates novembrist saab sotsiaalkindlustusameti iseteeninduskeskkonnas esitada lapse ja vanaduspensioniealise puude raskusastme tuvastamise taotlusi. Lihtsustus ka taotluse täitmine.

SKA broneerimissüsteem
19. okt 2023

Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses on nüüdsest võimalik nõustamistele aegu broneerida

Sotsiaalkindlustusamet on koostöös Tervise ja Heaolu infosüsteemide Keskusega (TEHIK) broneerimissüsteemi, mis toob riigi teenused inimesele lähemale.

Jurist ja töökeskkonna nõukogu esindaja Merily Rool hoidmas vaimse tervise märgise tunnustust
10. okt 2023

TEHIK pälvis kullakarva vaimse tervise märgise

Peaasi poolt esmakordselt välja antava vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgisega tituleeriti 126 tööandjat, nende seas sai kuldmärgise ka TEHIK! Meie poolt võttis tunnustuse meie õigustalituse juht ja töökeskkonnaspetsialist Merily Rool.