Tänase seisuga on ELi COVIDi immuniseerimise tõendit vaja uuendada 481 315 inimesel, kelle tõendid hakkavad järk-järgult sõltuvalt loomise kuupäevast kehtivust kaotama.

Nende tõendite tehniline kehtivusaeg on kuus kuud alates tõendi loomisest Patsiendiportaalis. ELi COVIDi immuniseerimise tõendeid hakati välja andma juunist, seega aegub detsembris 50 502 tõendit.

TEHIK on tõendite kasutamise aega siseriiklikult pikendanud, aga enne reisile minekut tuleb kindlasti luua uus immuniseerimise tõend, sest välismaistes kontrollirakendustes sellist erisust ei ole.

Eestis saab jätkata tõendite kasutamist vaid juhul, kui tõendit kontrollitakse teenuspakkuja juures riikliku rakendusega kontroll.digilugu.ee. Teistes riikides loodud tõendite kontrollimise rakendused hakkavad seega tagasi lükkama ka neid tõendeid, mille kehtivusaega on Eestis pikendatud.

Kui tõend vajab uuendamist, siis kuvatakse seda nii kontrollirakenduses kui ka inimesele endale Patsiendiportaali sisse logides. Uue tõendi saab luua aadressil www.digilugu.ee ja vana tõendit selleks eelnevalt kustutama ei pea.

Uus immuniseerimise tõend tuleb luua ka peale tõhustusdoosi saamist. Loe lähemalt, millega pead arvestama.