Üleriigilise digiregistratuuriga liitus sajas Eesti tervishoiuasutus
Digitaalset arstiaja broneerimise võimalust on kahe aastaga kasutatud enam kui 113 000 korda ja tänaseks on teenusega kokku liitunud sada tervishoiuasutust üle Eesti.
Digiregistratuuri haldava TEHIKu tervisetalituse juhi Tõnis Jaaguse sõnul on uute liitunute arv võrreldes eelmise aastaga kasvanud. „Kindlasti on praegune olukord andnud hoogu ka meditsiiniasutustele oma digitaalse võimekuse kasvatamiseks, sest nii arstide kui ka patsientide huvides on, et visiitide broneerimiseks ei peaks erinevatesse haiglatesse järjest helistama või veel vähem, registratuuri kohale minema. See peaks käima digitaalselt ja Eesti lõi niisuguse võimaluse tervishoiuasutusele juba 2019. aasta alguses, mil üleriigilise digiregistratuuriga liitus esimesena Põhja-Eesti Regionaalhaigla,“ selgitas Jaagus ning lisas, et kui eelmisel aastal liitus süsteemiga 33 tervishoiuasutust, siis tänavu on juurde tulnud 67.
Enim tervishoiuasutusi on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud Harjumaal (40), Tartumaal (16) ja Ida-Virumaal (11). Valdkondade kaupa on enim liitujaid eriarstiabi, haiglate ja hambaravi teenuse osutajate seas. „Kokku võiks Eestis olla 300 digiregistratuuriga liitunud tervishoiuasutust, mis tagaks täieliku üleriigilise katvuse ja inimesed leiaksid kiireima võimaliku arstiaja vaid mõne klikivajutusega,“ rääkis Jaagus. „Fakt on see, et täna ei oska inimesed sageli isegi neid aegu otsida, sest esimene vaba aeg võib olla hoopis naabermaakonnas ja sinna lihtsalt ei tule pähe helistada. Kuna aga abi saamisel mängib tavaliselt kiirus olulist rolli, siis selles osas on üleriigiline digiregistratuur kahtlemata väga hea lahendus.“
Jaagus lisas, et tulevikus võiks lisaks arstile aja broneerimise võimalusele süsteemi lisanduda ka võimalus panna aegu kinni erinevatele uuringutele ning samuti on välja käidud idee tekitada inimestele võimalus panna ennast ootejärjekorda – kui kuskil vaba aeg tekib, siis informeeritakse sellest patsienti automaatselt.
Üleriikliku digiregistratuuri kaudu näeb patsient kõikide liitunud tervishoiuasutuste poolt pakutavaid vabu aegu ühes vaates ning ta ei pea eraldi suhtlema teenusepakkujate registratuuride või vastuvõtuõdedega. Samuti saab keskkonnas kiiresti ja mugavalt aegu muuta ja tühistada, mis aitab vähendada segadust ja ravijärjekordi. Teenusega on võimalik liituda kõigil, sealhulgas eraraviasutustel, kes soovivad, et inimesed näeksid ja saaksid üleriigilise digiregistratuuri kaudu broneerida aegu eriarsti esmastele vastuvõttudele nende raviasutuses.