Eesti kõige kiiremini kasvav IT maja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avas uue kaasaegse kontori ajaloolises paekivihoones.

Asutuse direktori Margus Armi sõnul oli kolimiseks mitmeid põhjuseid. „TEHIKus arendab täna 1,3 miljoni Eesti inimese jaoks erinevaid elutähtsaid IT-lahendusi ligi 200 inimest, kellel ei olnud endises hoones selleks lihtsalt enam piisavalt ruumi,“ rääkis Arm.

Viie tegutsemisaasta jooksul on TEHIK igal aastal töötajate arvu poolest kasvanud umbes veerandi võrra ning jätkab kasvu ka tänavu.

maja

Margus Armi sõnul on targad IT-lahendused lahutamatu osa kaasaegsest ühiskonnast ning eestlased on nende osas järjest nõudlikumad. „Loomulikult oli uue kontori puhul eelduseks, et see vastaks kõigile kaasaegsetele töötingimustele ja saaksime oma inimestele pakkuda sarnaseid võimalusi nagu erasektor, kellega me nii tööjõu kui ka hüvede osas kahtlemata konkureerime,“ märkis Arm.

 

Endise, Uus-Tatari tänaval asunud 1300 m2 büroohoone asemel on TEHIKu uuel, Pärnu maantee 132 asuval värskelt renoveeritud rendipinnal kolm korrust ja ligi 3000 m2 netopinda. Lisaks on loodud võimalused juba normaalsuseks saanud hübriidtööks ning arvestatud ergonoomilise töökeskkonna põhimõtetega.

Majas on rohkelt koosolekuruume ja avar puhkeala, 3,5-meetrised laed, ajaloolised paekiviseinad ja sadu lopsakaid taimi. Tegemist energiasäästliku hoonega, mille katusel on 117 päikesepaneeli. Ruumide sisekujunduse lõi sisearhitektuuribüroo LÄVI.

maja

Hoone ehitaja Mapri Ehituse tegevjuhi Tarmo Roosi sõnul oli renoveerimistööde maksumus ligi 3 miljonit eurot. „Tegemist on väärika ajalooga hoonega, kus on asunud nii nahatööstus, tekstiilivabrik kui ka trükikoda. Koostöös tellijaga oleme tänaseks toonud sellesse majja täiesti uue hingamise, nüüd paistab siin igast nurgast innovatsioon ja tegeletakse tuleviku e-Eesti arendamisega,“ rääkis Tarmo Roos. 

TEHIKu uue hoone otsingutega alustati 2019. aasta septembris, mil tutvuti põhjalikult turul pakutavate rendipindadega ning pöörduti ka Riigi Kinnisvara AS-i poole, tagamaks, et kõik pakkumised on arvesse võetud ning leidmaks parim võimalik lahendus nii ressursikasutuse kui ka sobivuse osas.

maja

TEHIK loob erinevaid tervise-, sotsiaal- ja töövaldkonna IT-teenuseid Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas. Keskuse hallata on üle 40 riikliku andmekogu ning erinevaid teenuseid luuakse kogu Eestile – nii otse kodanikele, riigiasutustele kui ka kümnetele tuhandetele tervishoiutöötajatele ja kohalikele omavalitsustele.

Tänu keskuse poolt arendatavatele infosüsteemidele liigub erinevate toetuste, hüvitiste ja pensionite näol Eesti inimeste pangakontodele üle kolme miljardi euro aastas. TEHIK on riigis tehnoloogilises mõttes eestvedajaks nii pilvelahenduste ka mikroteenuste osas.

maja