COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi on saanud enam kui 100 000 inimest. Kõigil lisadoosi saanutel tuleks üle vaadata ka oma vaktsineerimistõendi kehtivus. Lühidalt öeldes on igal juhul vaja luua uus tõend, aga sõltuvalt sellest, kus hakkate tõendit kasutama, on vaja arvestada mõningate nüanssidega.

süstal

TÕHUSTUSDOOS OLI MINU TEINE VAKTSIINIDOOS

Vajalik on luua uus tõend! Uue tõendi saad luua kohe pärast vaktsineerimist kui meditsiinitöötaja on vaktsineerimise andmed sisse kandnud. Tõendil on vaktsineerimise arvuks märgitud kaks doosi kahest

KASUTAMINE EESTIS

• Olenevalt vaktsiinist saad uut tõendit kasutama hakata 7 (Pfizer – Comirnaty) või 14 (Moderna – Spikevax) päeva pärast vaktsiinisüsti saamist. Selle ajani kasuta oma vana tõendit!

KASUTAMINE VÄLISMAAL*:

• Kui oled reisile minemas vahetult pärast lisadoosi saamist, soovitame reisile minnes kaasa võtta oma vana (üks doos ühest) ja uue (kaks doosi kahest) vaktsineerimistõendi, sest olenevalt riigist rakendub maksimaalse kaitse ootamise periood kuni 14 päeva. Vana tõend uue loomisel kehtivust ei kaota.

• Enne reisile minekut veendu oma tõendi vastavuses siht- ja transiitriikide nõuetele kasutades selleks Eesti kontrollirakendust. Seal saad pärast esmakordset tõendi kontrollimist veenduda oma tõendi vastavuses ka teiste riikide nõuetele.

• Enne reisile minekut vaata, et riiki sisenemiseks poleks täiendavaid piiranguid, seda saad teha lehtedel https://reisitargalt.vm.ee/ ja https://reopen.europa.eu/et

TÕHUSTUSDOOS OLI MINU KOLMAS VAKTSIINIDOOS

Vajalik on luua uus tõend! Uue tõendi saad luua kohe pärast vaktsineerimist kui meditsiinitöötaja on vaktsineerimise andmed sisse kandnud.

Tõendil on vaktsineerimise arvuks märgitud kolm doosi kolmest.

KASUTAMINE EESTIS:

• Eestis saad tõendit kasutama hakata kohe samal päeval.

• Kui siseriiklikult tõendi kasutamisel tekib mõni probleem, näiteks kohvikusse minnes tuleb oranž veakood, palu kontrollijal kasutada Eesti kontrollirakendust (kontroll.digilugu.ee).

KASUTAMINE VÄLISMAAL*:

• Soovitame reisile minnes kaasa võtta oma vana (kaks doosi kahest) ja uue (kolm doosi kolmest) vaktsineerimistõendi, sest olenevalt riigist võib pärast kolmandat doosi rakenduda maksimaalse kaitse ootamise periood kuni 14 päeva. Vana tõend uue loomisel kehtivust ei kaota.

• Enne reisile minekut veendu oma tõendi vastavuses sihtriigi nõuetele kasutades selleks Eesti kontrollirakendust kontroll.digilugu.ee.

* Enne reisile minekut vaata, et riiki sisenemiseks poleks täiendavaid piiranguid.