Täna tutvustas Patsiendiportaali haldaja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avalikkusele oma uusi arenduspartnereid, kes võitsid ligi 4-miljoni euro suuruse hanke viimaks senine digilugu.ee uuele tasemele.

TEHIKu direktori Margus Armi sõnul osales konkursil Eesti IT-firmade tõeline paremik, sest ootused uue Patsiendiportaali kasutajamugavuse ja funktsioonide osas on väga kõrged. „Võitjateks osutusid IGLU ja Industry62, kes paistsid silma erakordselt heade proovitöödega ning komisjon hindas nende tehnilisi oskusi ja disaini maksimumpunktidega,“ rääkis Arm. Mõlema partneriga sõlmiti leping neljaks aastaks ja töid tellitakse minikonkursside alusel.

tiimipilt

Margus Armi sõnul hakatakse esimeste arendustöödega pihta suve lõpus ja uus portaal avatakse siis, kui piisav hulk olemasolevaid teenuseid on vanast portaalist üle viidud. „Kindlasti jääb inimestele üleminekuperiood ja piisavalt aega uue portaaliga harjumiseks, samuti ei pea kasutajad kartma, et nende andmete või dokumentidega midagi juhtub. Kuna Patsiendiportaalis kuvatakse tervise infosüsteemi andmeid, siis ei kao need kuskile, vaid kuvatakse ka uues portaalis,“ kinnitas Arm.

Uus portaal saab olema kasutajasõbralikum, intuitiivsem ja parema ligipääsetavusega nii mobiilis kui ka näiteks vaegnägijatele. Kasutajateekonnad ja keelevalik saavad olema selgemad ja arusaadavamad ka neile, kellel pole laialdasi meditsiinialaseid teadmisi. Samuti saab tulevikus inimene ise enda kohta olemasolevaid andmeid süsteemi lisada või sünkroniseerida otse enda nutiseadmest.

IGLU tegevjuhi Kristjan Aiaste sõnul on uue portaali loomine kauaoodatud võimalus, et anda Eesti inimestele parem ja mugavam võimalus oma tervisest ja sellega seotud võimalustest ülevaate saamiseks. „Eesti on seni olnud rahvusvaheliselt juhtival kohal e-tervise valdkonnas just tervishoiutöötajatele suunatud lahendustega, mis omakorda on loonud ka inimestele võimalusi enda haiguslugudega tutvumiseks,“ rääkis Aiaste. „Täna on hea meel tõdeda, et saame luua senisest mugavamad lahendused mitte ainult terviseandmetega tutvumiseks, vaid ka enda tervise paremaks hoidmiseks ja edendamiseks.“

Industry62 juhi Andrus Altrovi sõnul sobib uue Patsiendiportaali arendamine nende ettevõtte profiiliga suurepäraselt, sest erinevaid e-tervise lahendusi on loodud juba aastaid. „TEHIKu arenduspartnerina oleme loonud nii tervise infosüsteemi kui ka sellega seotud e-teenuseid juba aastast 2008. Lisaks pakume perearstidele ja patsientidele mugavat tasuta suhtluskeskkonda e-Perearstikeskus. Patsiendiportaalis saame koostöös partneritega Snowhunt Industries ja DUX Design Studio rakendada kõiki meie seniseid väärt kogemusi,“ rääkis Altrov.

Patsiendiportaali tehakse igas kuus ligi miljon külastust. Portaal töötab tervise infosüsteemi andmete pealt, kuhu sisestavad iga päev kümned tuhanded Eesti tervishoiutöötajad erinevaid andmeid ja dokumente. Patsiendiportaalis on inimesel võimalik saada ülevaade oma visiitidest, uuringutest ja diagnoosidest, jälgida, kes on tema terviseandmeid vaadanud ja soovi korral need sulgeda. Samuti saab anda volitusi digiretsepti alusel ravimi väljaostmiseks, määrata kontaktisikuid ja broneerida aegu eriarsti vastuvõtule.

Fotol osa uue Patsiendiportaali tegijad: TEHIKu direktor Margus Arm (ülevalt vasakult), portaali projektijuht Kersti Vaikmaa, IGLU tiimijuht Rauno Mäekivi, Industry62 e-tervise valdkonna juht Taavi Tasuja ja DUX Studio kasutajakogemuse disainer Kristian Lember (foto autor: Marek Metslaid).

PS! Siit saab näha uue portaali võimalikke kujunduslahendusi IGLU ja Industry62 proovitöödest ning Nortali analüüsist: https://www.dropbox.com/scl/fo/yzr5o7m9d7m4ycf9ij6sz/h?dl=0&rlkey=rcsxd3vnpksme4gzutjfma0yg