Üleriigilise digiregistratuuri eesmärk on muuta eriarsti vastuvõtuaja leidmine inimese jaoks lihtsamaks. See lahendus annab patsiendile valikuvabaduse leida ja broneerida aegu arsti vastuvõtule ühest kohast, ilma et ta peaks erinevaid raviasutusi läbi helistama või kasutama tervishoiuteenuse osutajate vastuvõtuaegade broneerimise keskkondi.

 • Üleriigiline digiregistratuur on eriarsti vastuvõtuaegade broneerimise lahendus, millele pääseb ligi SIIT
 • Inimene saab ühes vaates broneerida, tühistada ja muuta eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu kõikides selle lahendusega liidestunud tervishoiuasutustes.
 • Teenusega on võimalik liituda kõigil, sh eraraviasutustel, kes soovivad, et inimesed näeksid ja saaksid üleriigilise digiregistratuuri kaudu broneerida aegu eriarsti esmastele vastuvõttudele ka nende raviasutuses.
 • Üleriigilises digiregistratuuris saab lisaks tervisekassa tasutud vastuvõtuaegadele broneerida aegu ka tasulistele teenustele. Lahenduses kehtib reegel, et tervisekassa poolt  tasutud nii saatekirjaga kui ka saatekirjata teenustele saab broneerida vaid ühe vastuvõtuaja.
üdr

Eriarsti vastuvõtuaja broneerimine võib vahel olla paras peavalu. Sobivat aega tuleb vahel nädalate kaupa taga ajada. Siin tuleb appi Ajaleidja! Ajaleidja on avaliku sektori innovatsiooniprogrammis sündinud lihtne lahendus, mis võtab vastuvõtuaja leidmise üleriigilises digiregistratuuris enda peale.

Katsetame 2022-2024 aastal üleriigilises digiregistratuuris Ajaleidjat. Kui Sa ei leia digiregistratuuris sobivat vaba aega, saad end lisada ootejärjekorda. Ajaleidja annab Sulle SMSi ja e-maili teel märku, kui Sinu eelistustega sobiv aeg vabaneb. Ajaleidja vähendab inimeste ajakulu ja muret vastuvõtuaegade otsimisel. Riigi vaatest annab see võimaluse saada parema ülevaate ravivajadusest erinevatel erialadel.

Ajaleidja on esialgu saadaval vaid osade raviasutuste ja erialade jaoks.

Ajaleidja

KUIDAS AJALEIDJA LAHENDUS TOIMIB?

Ootejärjekorda lisamine:

 • Logi sisse digiregistratuuri
 • Täida vastuvõtuaja otsingu vorm ja “OTSI AEG”
 • Kui Sa ei leidnud endale sobivat vastuvõtuaega, otsitav teenus on ootejärjekorra pilootteenuste loetelus ning valitud piirkonnas asub mõni piloodis osalev raviasutus, siis tekib broneeringuvormile nupp “LISA OOTEJÄRJEKORDA”
 • Ootejärjekorda saad lisada end või enda esindatavat nii tasulistele kui ka Tervisekassa poolt rahastatud teenustele
 • Ajaleidja kasutamiseks pead määratlema oma eelistused: sobiva(d) piirkonna(d),  raviasutuse(d), tasumise viisi(d) ning kuupäevad, kui Sa vastuvõtule tulla ei saa. Kohustuslik on lisada mobiiltelefoni number ja e-maili aadress, et Ajaleidja saaks Sulle ajapakkumisi saata. Vormi täitmise järel vajuta “KINNITA”
 • Sinu lisatud info on leitav Digiregistratuuris menüüpunkti “KOONDVAADE” alt, kus saad ka ajaleidja eelistusi muuta ja vajadusel ootejärjekorras olemise tühistada.

Ajaleidja aegade kinnitamine

 • Kui Sinu eelistustele sobiv aeg leitakse, saadab Ajaleidja Sulle SMS ja e-mail vastuvõtuaja pakkumisega.
 • Pakkumise saab kinnitada või sellest loobuda. Pakutud vastuvõtuaeg tuleb kinnitada 24 tunni jooksul kas SMS'i lühivastusega “TULEN” või digiregistratuuris. Loobumiseks vasta SMSga – “PAKU UUS!“.
 • Kui pakutud aeg Sulle sobis ning Sa kinnitasid selle, siis eemaldatakse Sind vastava raviteenuse ootejärjekorrast. Kui oled samaaegselt teiste raviteenuste ootejärjekorras, siis jätkatakse Sulle nendele teenustele ajapakkumiste edastamist.
 • Kui oled ajapakkumised kolmel korral tagasi lükanud või neile vastamata jätnud, tehakse Sulle aegade otsimises 14-päevane paus.
 • Kui oled ajapakkumised kuuel korral tagasi lükanud või neile vastamata jätnud, eemaldatakse Sind ootejärjekorrast.“

 

MILLE NIMEL ME HETKEL TÖÖD TEEME?

Teeme endast oleneva, et omavahel siduda terviseportaal ja digiregistratuur. See tähendab, et hiljemalt sel suvel on inimestel üks värav, kustkaudu siseneda nii terviseportaali kui ka digiregistratuuri.

 

Lisame digiregistratuuri võimaluse registreerida radioloogilisele uuringule.

Katsetame mugavat teavituste-ootejärjekorra süsteemi, kui inimene endale kohe õiget aega ei leia.