Skip to main content

E-ravimileht korduma kippuvad küsimused

Avades patsiendiportaalis www.digilugu.ee lehe „Retseptid“ avaneb vaikimisi kehtiv raviskeem (edaspidi raviskeem), mis sisaldab väljaostetud retsepte ehk ravimeid, mis on arsti poolt välja kirjutatud ja mida patsient peaks hetkel tarvitama ning ravimeid, mis  on arsti poolt välja kirjutatud, kuid mida patsient ei ole veel välja ostnud.

Raviskeemil kuvatakse iga retsepti ja/või välja ostetud ravimi juures annustamise info, arsti täiendavaid juhiseid ja väljaostmata retseptidel kehtivuse lõppemise kuupäeva. Iga veeru peakirjas on selgitav tekst, mis avaneb kui vajutada tähele "i".

Kehtiv ravimiskeem (.jpg)

Kehtiv ravimiskeem (.jpg)

Kui klikkida hiirega ravimi toimeaine nimetusele või ravimi kaubanduslikule nimele, siis avaneb konkreetse ravimi retsepti detailvaade.

Kehtivat raviskeemi ja retseptide ajaperioodi väljavõtteid saab patsiendiportaalis printida. Selleks tuleb vajutada ekraanil nupule "Print" , mille tulemusena avaneb printimise vaade.

Retsepte on erinevaid, osadel on annustamine on vabatekstina kirjeldatud ja osadel on annustamise info kirjeldatud struktureeritult.

Kui tegemist on retseptiga, kus annustamise info on struktureeritud, siis on näha e-ravimilehel, millal peab ravimit annustama.

Annustamise aega kirjeldatakse 4 ajaperioodiga - hommikul, lõunal, õhtul ja öösel

Retseptide loetelu veerus „Aeg“ kuvatakse:

  • üks annustamise rida ja ilma aja ikoonita - kui tegemist on retseptiga, millel pole annustamist kirjeldatud struktureeritult, või retseptiga, millel pole annustamist kirjeldatud erinevate aegadena.
  • Neli annustamise rida ja aja ikoonidega - kui tegemist on retseptiga, millel on annustamine kirjeldatud struktureeritult (täidetud võib olla kõik neli annustamise aega või üks annustamise aegadest).

Nt kui retseptil on märgitud, et ravimit tuleb võta 5 ampulli üks kord päevas ja annustamise aeg on hommikul, siis on annustamise veerus täidetud esimene rida (vt joonist).

Joonis retseptil olevad sümbolid kohta

 

Kui hiirega minna veerus “Aeg” oleva ikooni peale, siis näidatakse selgitavat teksti:

•          pilt hommik   - hommikul

•          ikoon lõunal  - lõunal

•          ikoon õhtul  - õhtul

•          Ikoon öösel  - öösel