Uue Nakkushaiguste infosüsteemi (NAKIS) arendamise eesmärk on luua Terviseameti ametnikele ja spetsialistele ajakohane kasutajasõbralik ja turvaline seire- ja tõrjesüsteem, mis võimaldab efektiivselt ja õigeaegselt koguda infot nakkushaiguste esinemise kohta, analüüsida neid ning sekkumisi kavandada ja teostada. Peamine funktsionaalsus sisaldab: tööd teatiste (nakkushaiguse teatis, nakkushaiguse kahtluse teatis, HIV/AIDS teatis) ja laboriandmetega; epidemioloogilist ja puhangu uuringut; statistikat ja aruandlust; HIV laiendatud seiret; süsteem on liidestatud vajalike registritega andmekvaliteedi tõstmiseks. Info on kättesaadav Terviseameti töötajale, et rakendada õigeaegset sekkumist. Arenduspartneriks on Dolm IT.
Loe edasi Nakkushaiguste infosüsteemTEHIKu tööd

Siit leiad valiku meie töödest ja teenustest
TEHIKu hallata on üle 40 andmekogu - tänu sellele saame luua olulisi e-teenuseid ligi 1,3 miljonile inimesele. Kasutame selleks riigi moodsamaid ja turvalisemaid infotehnoloogilisi lahendusi ning teeme koostööd erasektori parimate tegijatega.
Muudame igapäevaelus vajalikud e-teenused tervise-, sotsiaal- ja töövaldkonnas inimestele kättesaadavaks ning töötame selle nimel, et need toimiksid kiiresti, lihtsalt ja tehniliste takistusteta. Väärtustame aega ja usume, et inimestel ei peaks riigiga suhtlemise peale ebavajalikku aega kuluma.
TEHIK koostöös Ravimiameti ja Dolm IT-ga on käivitanud uue põlvkonna meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu arenduse (MSA2), et asendada olemasolev vananenud süsteem. Eesmärk on tõsta meditsiiniseadmete valdkonna turujärelevalve efektiivsust, vähendada ettevõtjate halduskoormust ning tõsta andmete kvaliteeti. Kaasatud on kogenud meeskond, kes viib läbi detailse analüüsi, et tagada infosüsteemi arhitektuuri vastavus nõuetele ja sujuv arendusprotsess. Eesmärk on arendada tarkvara, mis on kooskõlas TEHIKu uusima IT-profiiliga. Uue süsteemi puhul on oluline, et see oleks võimalikult kasutajasõbralik ja arusaadav. Kvaliteedi tagab põhjalik testimine. Uus süsteem juurutatakse etapiviisiliselt ja kasutajatele pakutakse koolitust. Ravimiamet loodab, et uus infosüsteem aitab kaasa turujärelevalve protsesside optimeerimisele ja loob positiivseid kasutuskogemusi.
Loe edasi Uue põlvkonna meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu arendusTänased töötervishoiu andmete esitamise ja liikumise protsessid on halduskoormavad, aeglased ja kulukad. Samuti on tervisekontrolli korraldamise üle järelevalve ressursimahukas. Projekti eesmärk on muuta töötervishoiu tervisedeklaratsioonid ja -tõendid elektroonseks, võttes eeskujuks juba toimiva digitaalse juhiloa tervisetõendi ja -deklaratsiooni süsteemi.
Loe edasi Töötervishoiu tervisekontrolli digitaliseerimineTerviseportaal koondab kõik inimese terviseandmed ja raviinfo ning annab ülevaate kokkupuudetest tervishoiuga. See on loodud Eesti kodanikele, kes oskavad kasutada arvutit või mobiiltelefoni ning soovivad leida infot enda ja oma lähedaste terviseseisundi ning tervise edendamise kohta.
Loe edasi TerviseportaalSotsiaalkindlustusamet (SKA) soovis tõsta kliendiandmete hoidmise ja töötlemise kvaliteeti ning andmete töötlemise turvalisust andmekaitse valdkonnas. Läbi antud arenduse on SKA kliendile kättesaadavam ja läbipaistvam. Kliendid saavad igal ajal tutvuda enda andmetega, mis on SKA-l nende kohta olemas ja mis on aluseks nende menetlustele.
Loe edasi Kliendisuhtluse ja alusdokumentide kuvamine iseteenindusesProjekti tulemusel on inimestel sotsiaalkindlustusameti iseteeninduse kaudu mugav esitada pensioniõigusliku staaži andmeid ja dokumente, mis on aluseks pensioni arvutamisel, saada infot ja ülevaadet pensioniõigusliku staaži mõjust tulevase pensioni suurusele. Iseteeninduskeskkonna loomine vähendab klientide halduskoormust.
Loe edasi Pensioniteenuse arenduse I etappAnalüüsi eesmärk on selgitada välja parim võimalik lahendus efektiivse ja targa uue põlvkonna meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu (edaspidi MSA), sh turujärelevalve lahenduse loomiseks.
Loe edasi Uue põlvkonna meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogu analüüsINNA on 2023 prototüübi põhjal arendatud veebirakendus, mis aitab vähendada ravimi nimede hindamisele kuluvat aega ja tõsta otsuste ning teenuste kvaliteeti.
Loe edasi Ravimi nimede hindamise kratt (INNA)Euroopa Sotsiaalfondi vahendite kasutamine Tööinspektsiooni tegevusi toetatakse ESF TAT programmi Töötervishoidu ja -ohutust väärtustava töökeskkonna arendamine raames.
Loe edasi Töövaldkonna projektid ja rahastusTEHIKu poolt hallatavas avaandmete avaldamise keskkonnas väljastatakse Eesti COVID-19 seotud avaandmeid. Avaandmed (open data) on kõigile vabalt ja avalikult kasutamiseks antud digitaalsed masinloetavas vormingus andmed, millel puuduvad kasutamist ja levitamist takistavad piirangud. Selles keskkonnas on lisaks failidele ka andmekoosseisud, metoodika kirjeldused ning õpetus, kuidas andmeid näiteks Microsoft Excelisse laadida. Kogu see informatsioon on ajas muutuv ehk hallatavad avaandmete teenused on kestvas arenduses, mistõttu võib ajas muutuda nii metoodika, andmekoosseis, andmestike formaat, nende avaldamise kuju ja vorm. Andmestikud on kättesaadavad masinloetavas JSON formaadis ning CSV formaadis. Metaandmed avaldatakse JSON Schema formaadis. Andmestikud uuenevad 1 kord nädalas, teisipäeviti orienteeruvalt kell 12:00-12:30. Ametlikud Covid-19 andmestike visualiseeringud leiab Terviseameti kodulehelt.
Loe edasi Eesti COVID-19 avaandmete portaalTerviseameti järelevalveametnike tööprotsess põhineb hetkel dokumendihalduse loogikal. See tähendab, et näiteks avalduste ja taotluste kokku korjamine, lahendamine, menetlustoimingute läbiviimine, võimalike ohtude ja riskide hindamine ning nende vältimisest teavitamine või ka sunniraha rakendamine ja ettekirjutuste edastamine kohtutäiturile on nii Terviseametile kui ka koostööpartneritele ning menetlusosalisetele tarbetult ajakulukas.
Loe edasi Terviseameti menetlussüsteem MEIS